جمعه, 12 خرداد,1402
آدرس ایمیل
info[@t]beh-zone.ir

۶ اشتباه رایج برای تمیز کردن سرویس بهداشتی!

print
۶ اشتباه رایج برای تمیز کردن سرویس بهداشتی!

نظافت سرویس بهداشتی از کارهایی است که رسیدگی به آن اهمیت ویژه‌ای دارد. سرویس بهداشتی با توجه به این که بسیار آلوده است، نظافت آن هم به مراتب از جاهای دیگر منزل سخت‌تر است. شما حتی بدون استفاده از پاک کننده قوی سنگ توالت می‌توانید با روش‌های خانگی به از بین بردن جرم کاسه توالت اقدام کنید.

تمیز کردن سرویس بهداشتی کار چندان خوشایندی نیست ولی اگر این کار را درست و کارآمدی انجام دهید می توانید به شکل موثری از اشتباهات رایج که معمولا مرتکب می شوید، جلوگیری کنید. با دانستن ۶ اشتباه بزرگ در تمیز کردن سرویس بهداشتی کمتر تمیز کنید ولی مطمئن باشید که روش شما درست است:

 

۱- از هواکش به مدت طولانی استفاده نمی کنید.

قبل از اینکه دوش حمام را باز کنید، مطمئن شوید که سیستم تهویه و هواکش سرویس بهداشتی را روشن کرده اید. بعد از بیرون آمدن از حمام هم بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه هواکش را روشن بگذارید تا رطوبت را از بین ببرد و احتمال بوجود آمدن کپک کمتر شود. اگر در سرویس بهداشتی خود سیستم تهویه ندارید، پنجره را باز بگذارید و بعد از هر بار دوش گرفتن با دستمال پنجره و دیوارپوش ها را پاک کنید تا مرطوب شدن را به تعویق بیندازد.

 

بعد از بیرون آمدن از حمام بین ۱۵ تا ۲۰ دقیقه هواکش را روشن بگذارید تا رطوبت را از بین ببرد.

 

۲- از یک محصول تمیز کننده برای همه قسمت ها استفاده می کنید.

ممکن است فکر کنید یک دستمال ضدعفونی کننده برای استفاده در هر سطحی کافی است ولی بدانید که اینطور نیست. هر سطحی از سرویس بهداشتی نیازمند شوینده و محصول مربوط به خود است. می توانید از اسپری تمیز کننده شیرآلات برای تمیز کردن کاشی، روشور دستشویی و وان حمام استفاده کنید ولی برای تمیز کردن آینه ها از شیشه پاک کن استفاده کنید.

 

تمیز کردن سرویس بهداشتی,اشتباهاتی برای تمیز کردن سرویس بهداشتی

هر سطحی از سرویس بهداشتی نیازمند شوینده و محصول مربوط به خود است.

 

۳- تنها قسمت های بسیار آلوده سرویس بهداشتی را تمیز می کنید.

مطمئنا برای تمیز کردن سرویس بهداشتی اول از همه سراغ کاسه توالت و روشور دستشویی می رویم ولی آیا کافی است؟ عناصر خارجی در سرویس بهداشتی شما نیز می توانند مانند اجزای درونی که در تماس با آلودگی هستند دارای میکروب و باکتری باشند. برای بهداشت بیشتر در دستشویی و حمام از قسمت های بیرونی کاسه توالت، فلاش تانک و وان غافل نشوید. فراموش نکنید دستگیره سرویس بهداشتی هم باید ضدعفونی شود.

 

تمیز کردن حمام و دستشویی, تعویض وسایل حمام و سرویس بهداشتی

تمام قسمت های سرویس بهداشتی را تمیز کنید.

 

۴- برس دستشویی را درون محفظه آن قرار می دهید.

یکی از مراحل شستشوی دستشویی تمیز کردن محفظه برس دستشویی است که معمولا فراموش می شود. زمانی که برس دستشویی را در حالتی که هنوز خیس است درون محفظه اش قرار می دهید، بستری را برای رشد همه نوع باکتری فراهم می کنید. بعد از تمیز کردن جرم توالت آن را به حالت افقی و به گونه ای قرار دهید که قطرات آن درون کاسه توالت بریزد. قبل از اینکه برس را درون محفظه خود قرار دهید، مطمئن شوید که کاملا خشک است. برای اینکه برس سرویس بهداشتی و محفظه آن را ضدعفونی و تمیز کنید آن ها را درون تمیز کننده آنتی باکتریال قرار دهید یا این مایع را روی آنها اسپری کنید. سپس برس را بشویید و خشک کنید.

 

تمیز کردن حمام,نکاتی برای تمیز کردن حمام

برس دستشویی را در حالتی که هنوز خیس است درون محفظه اش قرار ندهید.

 

۵- پرده حمام را نمی شویید.

برای اینکه پرده حمام را از آلودگی پاک کنید، آن را درون ماشین لباسشویی بیندازید. می توانید پرده حمام را با مایع سفید کننده، آب داغ و سرعت چرخش مناسب بشویید. سپس اجازه دهید کامل خشک شود و بعد در حمام آویزان کنید. برای اینکه عمر پرده حمام بیشتر شود و کمتر دچار کپک و لکه های سیاه شود، بعد از دوش گرفتن آن را کاملا باز کنید تا خشک شود. رطوبت بین چین های پرده عامل ایجاد قارچ و کپک است.

 

قسمت های آلوده سرویس بهداشتی, تمیز کردن قسمت های آلوده سرویس بهداشتی

برای اینکه پرده حمام را از آلودگی پاک کنید، آن را درون ماشین لباسشویی بیندازید.

 

۶- وسایل کوچک را فراموش می کنید.

فکر کنید در سرویس بهداشتی کدام وسایل و قسمت ها در تماس با دست قرار می گیرند. جالباسی، شلف و قفسه ها، شیرآلات و دستگیره ها باید به طور منظم تمیز شوند. می توانید اکسسوری های سرویس بهداشتی مانند جا مسواکی و قلاب های کوچک را در بالای روشور سرویس بهداشتی قرار دهید. البته لیف و اسباب بازی های کودک در حمام را به جای تمیز کردن مرتب تعویض کنید.

 

بهتر است بدانید برخی وسیله های حمام و سرویس بهداشتی باید مرتب عوض شود!

بد نیست قبل از تغییر روند شستشوی توالت، تغییری در شیرآلات و اجزای سرویس بهداشتی را تعویض کنید.

 

اشتباهاتی برای تمیز کردن سرویس بهداشتی,راهنمای تمیز کردن سرویس بهداشتی

جالباسی، شلف و قفسه ها، شیرآلات و دستگیره ها باید به طور منظم تمیز شوند.

امتیاز شما به این مطلب چنده؟
پاک کننده قوی سنگ توالت نی نی سایت برق انداختن سنگ توالت جرم گیری سرامیک سرویس بهداشتی جرم گیری کاشی و سرامیک نی نی سایت سنگ تمیز کننده سرویس بهداشتی برق انداختن دستشویی نی نی سایت از بین بردن جرمهای قدیمی دستشویی تميز كردن سرويس بهداشتي با جوش شیرین علت سیاه شدن کاشی دستشویی بهترین ضد عفونی کننده سرویس بهداشتی ست سرویس بهداشتی پلاستیکی قیمت سرویس دستشویی سرویس دستشویی دیجی کالا ست آینه و باکس سرویس بهداشتی خرید سرویس بهداشتی رزین ست سرویس بهداشتی لاکچری شلف سرویس بهداشتی دیجی کالا ست آینه و باکس سرویس بهداشتی دیجی کالا خرید سرویس بهداشتی خرید سرویس بهداشتی فرنگی خرید سرویس بهداشتی پیش ساخته خرید سرویس بهداشتی ایرانی خرید سرویس بهداشتی لیمون خرید سرویس بهداشتی کانکسی مرکز خرید سرویس بهداشتی در کرج خرید کاشی کف سرویس بهداشتی خرید درب سرویس بهداشتی خرید سرویس بهداشتی ست سرویس بهداشتی ارزان ست سرویس بهداشتی لوکس دیجی کالا اکسسوری سرویس بهداشتی لاکچری قیمت سرویس آینه دستشویی ست سرویس بهداشتی لیمون دیجی کالا قیمت سرویس بهداشتی قیمت سرویس بهداشتی لیمون قیمت سرویس بهداشتی پیش ساخته قیمت سرویس بهداشتی فرنگی قیمت سرویس بهداشتی رزین قیمت سرویس بهداشتی سیار قیمت سرویس بهداشتی پلی استر قیمت سرویس بهداشتی نوزاد قیمت سرویس بهداشتی آماده قیمت سرویس بهداشتی دیجی کالا

نظرات کاربران
هیچ نظری ثبت نشده است

نام شما
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظرات


بیشتر بخوانید
دلیل گذاشتن توپ قرمز بر روی سیم برق چیست؟
شاید دیده باشید که روی سیم های برق بین دکل های برق بیرون شهرها یک گوی مانند توپ قرمزی بزرگ دیده می شود و با خود می گویید که این توپ های قرمز چیست با ما همراه شوید تا بفهمید چرا این توپ های قرمز روی س...
ادامه مطلب >
بیمه تکمیلی چیست و آشنایی با انواع آن
بیمه تکمیلی نوعی تامین اجتماعی نیست. انوع بیمه تکمیلی شامل : بیمه تکمیلی انفرادی، بیمه تکمیلی گروهی و بیمه تکمیلی خانواده می باشد. برای آشنایی بیشتر با بیمه تکمیلی در ادامه با ما همراه باشید.
ادامه مطلب >
راهنمای انتخاب و خرید دوربین های مداربسته
در این مطلب درباره دوربین مدار بسته، انواع مختلف آن و ویژگی‌هایی که باید در هنگام خرید دوربین مدار بسته مناسب در نظر بگیرید صحبت خواهیم کرد.با ما همراه باشید.
ادامه مطلب >
با فواید شگفت انگیز میخک بیشتر آشنا شوید
میخک جزء معروف ترین ادویه های جهان است که خواص بسیاری را برای سلامتی به همراه دارد، از خواص میخک می توان به رفع بوی بد دهان، تنظیم قند خون و جلوگیری از لخته شدن خون نیز اشاره کرد.
ادامه مطلب >
آشنایی با خواص قورمه سبزی و ادویه مخصوص قورمه سبزی
قورمه سبزی از جمله‎ غذاهای اصیل و مخصوص ایرانی است که به عنوان سمبل ملی ذائقه‌ی ایرانی شناخته می‌شود. اگر بخواهید مزه قورمه سبزی شما منحصر به فرد و خاص باشد، باید از ادویه های گوناگونی استفاده کنید ک...
ادامه مطلب >
انواع ترازو و راهنمای انتخاب و خرید آن ها
ترازو وسیله ای هست که برای اندازه گیری جرم اجسام و یا مایعات مورد استفاده قرار می گیرد که امروزه تقریبا در هر صنعتی کاربرد دارد. در گذشته نیز انواع مختلفی از ترازوها وجود داشته و مورد استفاده قرار می...
ادامه مطلب >
نحوه پرورش و کاشت درخت زیتون
درخت زیتون در گذشته به عنوان نماد به کار برده میشده نه تنها نشانی از صلح بلکه نمایان‌گر ثروت و وفور کشور بود. درخت زیتون از پیشینه ای دور و دراز در جهان برخوردار است. در این مقاله قصد داریم هر آنچه ک...
ادامه مطلب >
لامپ فلورسنت و انواع آن
لامپ فلورسنت نوعی لامپ مهتابی است که در اثر برخی از واکنش ها و بخار شدن جیوه داخل لامپ روشن می شود. در این مقاله به معرفی این لامپ و انواع لامپ فلورسنت خواهیم پرداخت.
ادامه مطلب >
معرفی انواع چرخ گوشت صنعتی
چرخ گوشت صنعتی از مهمترین تجهیزات آماده سازی برای رستوران ها، کبابی ها و تمام کسب و کارهایی است که احتیاج به آماده کردن و چرخ کردن حجم زیادی از گوشت است. این چرخ گوشت صنعتی به طور کامل از استنلس استی...
ادامه مطلب >